how is question 1 answer is 1280, question 2 answer is 1380, and

0
(0)

5cd1201c7a7fad086e80f21ad331459b8c6fa4c2.jpeg

Image transcription text

Awla Led. sells two products as follows: Product A Product B Units sold 2 825 3,500 Selling price per unit
$400 $350 variable costs per unit $160 $210 The company has the following fixed costs: Product A,
$590,000, Product B, $883,200, and common fixed costs of $293,200. Using the above informa… Show more

how is question 1 answer is 1280, question 2 answer is 1380, and question 3 answer is 4140? Thanks.

It’s that simple.Pay only when you are satisfied.

Get Personalized Homework Help

Improve Your Grades Today
How It Works

1-Send us your Assignment requirements, attach and deadline for submission.

2-You will get a confirmation from us with a price quote.Pay us and be relax.

3-Your Completed task will be e mailed to you before agreed time.

Submit Your Assignment/Essay/Discussion/Term Paper/Final Exam or CaseStudy Detail

    Available 24/7!

    Send your academic problems,

    Get instant Help only at Writerscampus!

    How useful was this post?

    Click on a star to rate it!

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *