Provide the correct answer don’t use chatGTP/AI bot. Question 3 2.5

0
(0)

Provide the correct answer don’t use chatGTP/AI bot

Screenshot_2023-04-25-09-34-15-44.png

Image transcription text

Question 3 2.5 pts During February, the company produced 47,329 units using 51,769 pounds purchased at
0.04 per pound. The standard price per pound is $.01 and the standard quantity is 18 pounds per unit.
Calculate the Material Price Variance to the nearest one dollar. If the variance is favorable, put – …

It’s that simple.Pay only when you are satisfied.

Get Personalized Homework Help

Improve Your Grades Today
How It Works

1-Send us your Assignment requirements, attach and deadline for submission.

2-You will get a confirmation from us with a price quote.Pay us and be relax.

3-Your Completed task will be e mailed to you before agreed time.

Submit Your Assignment/Essay/Discussion/Term Paper/Final Exam or CaseStudy Detail

    Available 24/7!

    Send your academic problems,

    Get instant Help only at Writerscampus!

    How useful was this post?

    Click on a star to rate it!

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *